Twitter artık resmi olarak X.com’a geçti

Yaklaşık bir yıl önce resmi olarak yeniden markalaşan Twitter, bu sürecin çoğunda hala URL’lerinde Twitter ismini kullanıyordu. Ancak şimdi Elon Musk, sosyal ağın tüm temel sistemlerini X.com‘a taşıdığını ve artık Twitter isminin ve ikonik mavi kuş logosunun tamamen silindiğini açıkladı. The Verge’ün belirttiğine göre, sitenin ana sayfası ve giriş sayfasında da “X.com’a hoş geldiniz! URL’mizi değiştirdiğimizi size bildiriyoruz, ancak gizlilik ve veri koruma ayarlarınız aynı kalacak.” notu bulunuyor. Ayrıca, bu not gizlilik sayfasına yönlendirme yapıyor ve bu sayfanın adresi artık X.com olarak güncellenmiş durumda.

Geçtiğimiz yıl boyunca şirket, Elon Musk öncesi kimliğinden yavaş yavaş kurtuluyordu. Resmi hesabını @Twitter‘dan @X olarak değiştirdi ve merkez binasındaki Twitter logosunu kaldırdı. Web sitesindeki simgeler de değiştirildi ve bu değişim bazı tarayıcıların güvenlik uyarılarını tetikledi. Uygulamalardaki eski mavi kuş logosu yerine yeni X logosu kullanıldı.

Twitter artık resmi olarak X.com’a geçti

Tweetdeck, XPro olarak yeniden adlandırıldı ve Twitter Blue, X Premium oldu. Şirket, sayfalarını yavaş yavaş X.com‘a taşıdı; bu kadar yavaş bir geçiş, kötü niyetli kişilerin tutarsız URL’leri kullanarak kullanıcıları dolandırma riski oluşturdu. Şimdi ise şirket, yeni URL’ye geçişini tamamladı ve sosyal medyanın şekillenmesinde büyük rol oynayan eski bir siteye veda etme zamanı geldi.

Son bir yıl boyunca, Twitter‘ın dönüşümü adım adım gerçekleşti. Bu süreçte, şirketin kimliğini tamamen değiştirerek kullanıcılarına yeni bir deneyim sunmayı hedefledi. Resmi hesap değişikliğinden logo değişimine kadar birçok adım atıldı ve son olarak X.com‘a geçişle birlikte bu dönüşüm tamamlandı. Bu süreçte, kullanıcıların alışkanlıkları da değiştirildi ve yeni sisteme adapte olmaları sağlandı. Bu büyük dönüşümle birlikte, sosyal medya dünyasında yeni bir dönemin başladığına şahit oluyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir